Familiehistorie Wanneer we onze Beaumont Suite binnenlopen, staan we direct oog in oog met een stukje familiegeschiedenis. Aan de muur hangt een groot schilderij van een Marilyn Monroe-achtige slapende vrouw, gemaakt door Britse kunstenares Nina Mae Fowler. De kunstenares maakte onder de naam 'Sleeping Beauties' speciaal in opdracht van het hotel zestien originele tekeningen en vijftig prenten die stuk voor stuk refereren aan belangrijke vrouwen uit de familie Beaumont. "Nina verbleef bijna twee weken in ons hotel om de historie en waar wij voor staan zelf te kunnen ervaren", aldus Jean-Marc. "Deze gepersonaliseerde kunst is een unieke reflectie van onze historie. Alle vrouwen waarnaar de kunstwerken vernoemd zijn hebben impact op ons familiebedrijf gehad, zoals onze zus, onze moeder, maar ook mijn partner en dochter."
Onze suite is met 46 vierkante meter ruim en is van alle gemakken voorzien. Zo zien we een king-size Swiss Sense bed, vloerverwarming in de badkamer, een inloop regendouche en designbad en een gratis minibar. Het enorme balkon dat uitkijkt op het centrum van Maastricht, nodigt uit om met een kopje koffie plaats te nemen in het zitje en te kijken naar de mensen die die het hotel passeren. In de straat is het een drukte van belang, aangezien het hotel in een historische wijk in het bruisende centrum van Maastricht ligt. Hierdoor is het de ideale uitvalsbasis voor iedereen die de stad wil verkennen. Omgeven door luxe boetieks kan zowel de fervente shopper als de cultuurliefhebber zijn hart hier ophalen. Zodra we de balkondeuren sluiten, bevinden we ons echter weer in een oase van rust.
's Avonds staat voor ons een tafel gereserveerd in Brasserie Harry's. Al meer dan honderd jaar is dit een geliefde plek voor gasten die genieten van verfijnde gerechten. Het wekelijks wisselende seizoensmenu benadrukt de nauwe band van het restaurant met de eigen boerderij, evenals met lokale producenten en leveranciers. De wijnkaart omvat meer dan vierhonderd zorgvuldig geselecteerde wijnen, waarbij we ook veel wijnen zien van minder bekende wijnhuizen. Het restaurant heeft een chique uitstraling door de hoge plafonds en imposante kroonluchters, maar wat ons het meest opvalt is de levendige sfeer die er heerst. Dit is onder andere te danken aan de open keuken, maar is beslist ook een verdienste van de zwarte brigade. Bij iedere tafel wordt de tijd genomen om een praatje te maken met de gasten. Op de kaart zien we veel internationale smaakmakers met een vleugje Franse flair. De gerechtjes hebben het formaat van een tussengerecht, waardoor je als gast je eigen menu kunt samenstellen en kunt genieten van een avondje 'shared dining'. We starten onder andere met gillardeau oesters met een volle, vlezige en ietwat zoetige smaak. Daarna nemen we als snack een ui bhaji met limoenmayonaise. Het Indiase gerecht bestaat uit een gefrituurde krokante beignet van stukjes ui en kikkererwtenmeel en heeft door de toevoeging van diverse specerijen een heerlijke kruidige smaak. De pastéis de bacalhau, oftewel viskroketjes, zijn een bekende snack uit de Portugese keuken. Knapperig aan de buitenkant en zacht van binnen. Verder passeren onder andere witte asperges met witlof en bieslook en gepocheerd ei de revue en kan de malse Limousin ribeye met bearnaisesaus ons bekoren. Het restaurant heeft de sfeer van een Parijse brasserie en nodigt uit om echt even de tijd te nemen om alles goed te proeven en alles te ervaren. We tafelen dan ook behoorlijk lang na.
Door de sfeervolle inrichting met knusse hoekjes en zitjes wordt een huiskamerachtige sfeer gecreëerd. Fotografie: Guy Houben.
In welke ruimte je ook bent, de kosmopolitische uitstraling van het hotel is overal te zien. Niet vreemd, wanneer je bedenkt dat Jean-Marc een bloeiende hotelcarrière achter de rug heeft in New York en Christophe in Australië. "Ik was eigenlijk net begonnen aan een masterstudie in Parijs toen mijn vader belde of mijn broer en ik het hotel wilden overnemen", blikt hij terug. "Eigenlijk zeiden mijn broer en ik al heel snel 'ja'. Het leek ons fantastisch om dit hotel te leiden, omdat we er mee zijn opgegroeid. Na een proefperiode om te kijken of het ons beviel, namen we in 2014 het hotel over. Hier kon ik wat ik geleerd had in de tijd dat ik F&B manager was bij een hotel in New York toepassen in de praktijk. In New York speelt iedereen Champions League, omdat de concurrentie moordend is onder hotels. Daar word je niet met een notitieblokje met een pen het terras op gestuurd, maar is hospitality echt een vak. Alles heeft daar met service te maken. Bovendien zijn je gasten daar behoorlijk veeleisend omdat ze veel gewend zijn. Er wordt niet voor niets gezegd 'If I can make it there, I'll make it anywhere'. De ambitie spat van deze stad af. Wat ik daar geleerd heb, is dat je als hotelier goed moet nadenken over je standaarden en processen. Wanneer je je processen goed op orde hebt, dan pas kan iedereen goed zijn werk doen. Ook is het belangrijk dat je verbinding maakt. Je service kan nog zo goed zijn, maar zonder die verbinding komt het niet binnen bij de gast. Ik probeer onze medewerkers dan ook te stimuleren om echt te luisteren naar de gasten en het gesprek aan te gaan. Vaak zijn het niet de grote dingen, maar juist de kleine gebaren die een gast bijblijven." Brasserie Harry's is een geliefde plek voor gasten die genieten van verfijnde gerechten. Italië 's Ochtends worden we uitgerust wakker. Het ontbijt bestaat hier niet uit een groot ontbijtbuffet maar uit een buffet van geselecteerde producten die je zelf kunt aanvullen met diverse à la carte gerechten als eggs benedict en Amerikaanse pannenkoeken die vers worden bereid. Na het ontbijt besluiten we een korte wandeling door de stad te maken, die (omdat we zoveel leuke plekken tegenkomen) uiteindelijk langer duurt dan gepland. Jean-Marc zegt hier niet van op te kijken: "Maastricht is een bijzondere stad, die nog niet opgeslokt is door de grote ketens. Hier vind je nog unieke boetiekjes en horeca van kleine zelfstandige ondernemers. Neem ook beslist een kijkje in het achterland. Hier overvalt je het gevoel in Frankrijk of Italië te zijn. We hebben heuvels, kabbelende beekjes en heel veel groen. Mensen weten vaak niet hoe mooi Zuid-Limburg is."
Meetings & events Of het nu een besloten diner, zakelijke meeting of borrel betreft, Hotel Beaumont biedt verschillende stijlvolle zalen die geschikt zijn voor grote of kleine gezelschappen en evenementen. De Oak Room is een elegante, warme ruimte voor gezelschappen tot achttien personen. Het klassieke plafond met vintage kroonluchter en een privébar creëren een intieme ambiance. The Wine Cellar (open zomer 2025) is geschikt voor kleine gezelschappen tot acht personen. Omringd door de wijnen van meer dan 400 wijnhuizen, creëren de bakstenen muren, het glas-in-lood en de warme verlichting een unieke, intieme ervaring. De Founders Bar is volledig af te huren voor speciale gelegenheden. De houten lambrisering en karaktervolle meubels creëren een warme en uitnodigende ruimte, die uitermate geschikt is voor grotere gezelschappen en evenementen tot tachtig personen. | Inschrijven nieuwsbriefBlijf op de hoogte van alle nieuwtjes uit de branche
|